CLR posúdilo desiatky podnetov – hlasujte za Byrokratický nezmysel roka 2016

Depressed young entrepreneur sleeping on the table with a documents pile on his head, shot in the office

Aj vy sa občas pozastavujete nad tým, aké nezmysly striehnu na podnikateľov v slovenských zákonoch? Aj tento rok, už 5. krát, máte možnosť hlasovať za Byrokratický nezmysel roka. Už je známych 10 horúcich kandidátov, z ktorých na základe hlasov bude známy do konca roka víťaz tejto anticeny, cieľom ktorej je upriamiť pozornosť kompetentných na legislatívne opatrenia, ktoré zbytočne komplikujú život podnikateľom na Slovensku.

V Centre lepšej regulácie sme posúdili desiatky podnetov verejnosti z hľadiska ich právnej relevancie a zároveň sme vyrátali, aké náklady podnikateľom spôsobujú. Medzi vybranými nezmyslami je aj pokutovanie objednávateľa služby za nelegálne zamestnávanie u dodávateľa, k čomu sme robili aj rozsiahlu analýzu s návrhmi úprav.

„Lepšia regulácia a odstraňovanie nezmyselnej byrokracie je bezpochyby beh na dlhé trate. Pestrá zmes tohtoročných nominácií je dôkazom, že tvorivosť autorov regulácií - v negatívnom slova zmysle - je univerzálna naprieč verejnou správou. Dobrou správou je však zavedenie nových pravidiel pre regulačný proces a zriadenie Centra lepšej regulácie v Slovak Business Agency. Verme, že prispejú k čo najmenšiemu počtu nominácií v budúcich rokoch," povedal Marián Letovanec zo Slovak Business Agency.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 + 15 =