Stanovujú sa maximálne ceny za dodávku plynu a elektriny

Včera bolo schválené Nariadenie vlády, ktorým sa zálohové platby nastavia podľa zastropovaných cien pre podnikateľov pri elektrine do 30 MWh a pre podnikateľov so spotrebou plynu do 100 MWh ročne.

Maximálna cena za dodávku elektriny sa skladá z cenového stropu vo výške 199 €/MWh a mesačnej platby za odberné miesto, ktorá sa určí podľa rozhodnutia Úrad pre reguláciu sieťových odvetví, a zároveň sa maximálna cena za dodávku plynu skladá z cenového stropu vo výške 99 €/MWh a mesačnej platby za odberné miesto vo výške 1,50 € na mesiac za odberné miesto bez DPH.

Podnikatelia budú mať nakoniec kompenzovaných 100 % z rozdielu, a nie avizovaných 80 % z rozdielu (medzi regulovanou a zastropovanou cenou energií).

Tým podnikateľom, ktorým už v poslednom období prišli zálohové faktúry s extrémne vysokými cenami energií, na základe dohody s dodávateľmi energií sa vystavia nové zálohové faktúry.

Pre neregulované subjekty vyvíjajúce hospodársku činnosť bude pokračovať schéma pomoci, ktorá bola realizovaná v decembri. Výzva bude spustená v nasledujúcich dňoch a bude podmienená vystavením daňových dokladov o platbe za dodávku energie.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

ten + sixteen =