Index daňovej spoľahlivosti je už verejný

Finančná správa na svojom webe zverejnila zoznam daňových subjektov s prideleným hodnotením v rámci indexu daňovej spoľahlivosti. Hodnotenie je prehľadné a daňovníci tak vďaka tomuto nástroju budú mať napr. prehľad ako si plní svoje povinnosti voči štátu ich obchodný partner.

Zoznam bude dynamický, priebežne aktualizovaný, ak dôjde k zmene právoplatne prideleného indexu , resp. daňový subjekt zanikne.

Index daňovej spoľahlivosti je proklientskym nástrojom finančnej správy. Jeho cieľom je posilniť dobrovoľné plnenie daňových povinností a zároveň odmeniť daňové subjekty za ich zodpovedné plnenie si povinností voči štátu.

Daňovníci sú na základe hodnotenia rozdelení do troch kategórií: vysoko spoľahlivý, spoľahlivý a menej spoľahlivý. V aktuálne zverejnenom zozname je väčšina subjektov s hodnotením „spoľahlivý“, a to až v počte 414.483. Hodnotenie „vysoko spoľahlivý“ bolo pridelené 119.699 subjektom a „menej spoľahlivých“ je 59.078 daňovníkov.

Všetky informácie k indexu daňovej spoľahlivosti, vrátane detailov kritérií, nájde verejnosť na špecializovanej podstránke na portáli finančnej správy:

https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/index-danovej-spolahlivosti

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 + twenty =